In memoriam: проф. др Милица Вујичић

Јуче је у Крагујевцу, у 73. години,  после краће болести преминула др Милица Вујичић, редовни професор у пензији Државног универзитета у Новом Пазару. Од почетка рада ове високошколске установе њено име везано је за развој Департмана за економске науке.

Економски факултет завршила је у Београду, где је  магистрирала и одбранила докторску дисертацију.

Академску каријеру почела је на Економском факултету у Крагујевцу, а од оснивања Државног универзитета у Новом Пазару својим несебичним  и преданим радом доприноси развоју економских наука. Аутор је бројних уџбеника и научних радова.

Проф. др Милица Вујичић била је члан Наставно-научног већа  и Сената Државног универзитета и бројних стручних комисија и тела везаних за наставно-научну делатност. Покренула је и уређивала први научни часопис за друштвено-хуманистичке науке Државног универзитета у Новом Пазару.

Колектив ће је памтити по принципијелности, хуманости и скромности, а њени студенти као доброг и племенитог професора.